22 listopada 2016 Sztuka motywowania
6 metod podnoszenia motywacji pracowników

Jeśli mamy wrażenie, że konieczny jest już nowy pracownik trzeba się zastanowić czy nie da się tych obecnych nieco bardziej zmotywować do ciężkiej pracy. Pracownik powinien mieć możliwość rozwoju, który da mu pewne nadzieje i niekoniecznie będzie tutaj chodziło między innymi o finanse. Cenna dla pracownika może być sama satysfakcja. Rozwijanie się w nowoczesnych projektach, które są ciekawe sprawi, że uda się wzbudzić motywacje.

Oddaj część kontroli

Jeśli pracowników za bardzo będziemy kontrolować na pewno nie będzie to dobry wybór. W końcu zatrudnia się ich po to, by samemu radzili sobie z zadaniami. Jeśli na każdym kroku wszystko im pokazujemy to tak naprawdę pracownik nie będzie mógł się rozwijać już na starcie ma bowiem mocno podcięte skrzydła przez nasz styl działania. Pracownicy, którym zostawi się pole działania stają się bardziej kreatywni.

Stosuj drobne nagrody

Nie zawsze można pracować tylko nad projektami, które są ciekawe i będą dla pracownika wyzwaniem. Niektóre rzeczy jakoś trzeba będzie przeżyć a mogą się tylko kojarzyć z nudnym biurem. Warto się jednak postarać o to, by było to nieco inaczej. Można między innymi stosować motywujące pracowników nagrody, które zastosuje się po każdym efekcie pracy.

Każdemu wedle potrzeb

Jako lider warto poznać dobrze swoich pracowników oraz ich potrzeby. Jeśli mamy dobrą znajomość pracowników i wiemy jakie mają potrzeby to będzie można także warunki pracy dopasować odpowiedniego do tego jakie maja potrzeby czy oczekiwania. W ten sposób każdy będzie się poświęcał pracy wtedy kiedy może.

Chęć rozwoju

Nie kończ na pracy

Jeśli chcemy budować więcej zaangażowania i motywacji warto integrować zespół pracowników. Przebywanie z tymi samymi ludźmi kilka godzin, jeśli się ich nie zna stanie się tak naprawdę męczące i dlatego musimy pamiętać, że to sprawi, że wydajność pracowników stanie się mniejsza. Jeśli chcemy tego unikać trzeba integrować pracowników, tak by chcieli ze sobą spędzać czas.

Zwiększ wynagrodzenie

Zwiększ wynagrodzenie już na koniec można sobie zostawić to rozwiązanie, które pewnie wielu osobom przychodzi do głowy jako pierwsze a więc podnoszenie uposażenia dla pracowników. Większe wynagrodzenie najczęściej będzie się wiązać z większa motywacją. Pracownicy chce mieć dobre środki za pracę, ale za pieniądze też nie załatwi się wszystkiego.

Na dłuższą metę podwyżka tez nie będzie dla pracownika satysfakcjonująca, ponieważ bardzo często te pobudki pozafinansowe mają ogromne znaczenie i trzeba je będzie brać pod uwagę. To właśnie dzięki nim idąc od strony psychologicznej uda się skutecznie motywować pracowników.

Zobacz również
Sztuka motywowania

Dobre relacje Dobre relacje w pracy są bardzo ważne. Te zachowania pracowników, które je gwarantują warto będzie wspierać. Będzie można pracować nad zgodą oraz szacunkiem w firmie...

Bardzo często trudno jest nam nie oprzeć się wrażeniu, że zdecydowana większość przemówień publicznych jest od samego początku skazana na niepowodzenie. Dzieje się tak przede...