22 listopada 2016 Charakterystyka trenera biznesu
Kim jest trener biznesu?

Obalamy wszystkie mity

Trener biznesu

Mit 1. Każdy trener biznesu to profesjonalista, który pomoże ci osiągnąć sukces

Niektórzy trenerzy biznesu to rzeczywiście doskonałe osoby, które wiedza co i jak robić, by były doskonałe efekty. Ale nie każdy taki trener jest w pełni profesjonalistą, który dobrze dopracuje daną osobowość. Niestety dużym problemem w branży będzie to, że w tej dziedzinie nie da się nikogo sprawdzić, każdy jeśli chce może się nazywać specjalistą.

Mit 2. Trener biznesu to tylko fajny bonus dla pracowników

Coaching będzie taką samą korzyścią dla pracowników jak zmiana starego komputera na nowy, szybszy. Choć pracownicy rzeczywiście mogą postrzegać takie szkolenia jako dodatek, firmy dobrze prosperujące będą widzieć to jako coś więcej niż bonus, ponieważ nie tylko zwiększa sprzedaż i zaangażowanie, ale ma również wpływać rozwojowo na kreatywność i podniesie poziom satysfakcji z pracy.

Mit 3. Coaching jest głównie dla tych pracowników, którzy osiągają słabe efekty na swoim stanowisku

Kiedyś przez wiele osób postrzegany był coaching jako to narzędzie, które ma wpływać na tych pracowników, którzy są mało efektywni i potrzebują wsparcia. Dziś jednak coraz powszechnie wspierają się tym nawet najlepsi specjaliści i menadżerowie, którzy uprzednio zostali zidentyfikowani w firmie jako przyszli jej liderzy.

Zawód trener

Dobry trener biznesu będzie się koncentrował na mocnych stronach i będzie szukał ich u swojego klienta i tym samym ma dochodzić do sytuacji, w której rozwój na gruncie zawodowym będzie lepszy. Będzie to również wpływać na nasze zdolności na gruncie rozwoju osobistego. Zadaniem dobrego trenera nie jest naprawianie pracowników, ale pomoc, by mieli wyższy poziom.

Mit 4. Trener pomaga jedynie osiągać cele osobiste

Dobry trener biznesu to taka osoba, która będzie ekspertem pomagającym ludziom wprowadzić w życiu pewne zmiany. Niektóre osoby korzystające z pomocy trenera skupiają się na osobistych celach w czego zakres wchodzić będą również relacje interpersonalne i zmniejszenie stresu a także zarządzenie czasem oraz harmonia w życiu zawodowym. Inni klienci firm coachingowych są zainteresowani realizacją celów biznesowych, gdzie porusza się również sprawę przywództwa, uzyskanie awansu czy tez rozpoczynanie własnej, nowej działalności gospodarczej.

Skuteczny trener skupia się na wszystkim tym co w życiu klientów ważne i sprawi, że będą się rozwijać. Do tego zawsze stara się dążyć i nie ma tutaj znaczenia jaki cel będzie chciał sobie dokładnie stawiać, na jakie elementy będzie zwracać swoją uwagę przede wszystkim.

Zobacz również
Charakterystyka trenera biznesu

Obalamy wszystkie mity CZ II Mit. 5 Żeby coaching przyniósł efekty, trzeba poświęcać na niego bardzo dużo czasu Jest to błędne przekonanie. Osoby korzystające z usług trenera...

Trener biznesu Trener biznesu to osoba, która ma zespół nastawiony na przyszłość, niezależny o odpowiedniej swobodzie wypowiedzi bez relatywnych definicji i ocen w stosunku do...

Raz na jakiś czas można usłyszeć, że dobry trener jest niczym yeti. Owszem, istnieje wiele przekazów na jego temat, nie ma jednak nikogo, kto mógłby potwierdzić, że naprawdę go...